Blog

Uzlādes stacijas

Elektroauto uzlādes uzsākšanas veidi

elektroauto uzlādes stacija

Kad esat definējuši, kādam nolūkam nepieciešama uzlādes stacija, ir būtiski pievērst uzmanību tās funkcijām. Pārsvarā visas mūsdienīgās publiskās vai ātrās uzlādes stacijas ir aprīkotas ar visu nepieciešamo, lai nodrošinātu nepārtrauktu darbību un sekotu līdzi iekārtu darbībai. Elektroauto uzlāde un piemērotas stacijas izvēle nav sarežģīta, taču pirms tās iegādes ir nepieciešams pievērst uzmanību arī funkcijām, ko tās nodrošina.

OCCP

Ja veiksiet uzlādes staciju izpēti, visticamāk saskarsieties ar saīsinājumu OCPP (Open Charge Point Protocol). OCPP 1.6  ir protokols, kas ļauj pieslēgt iekārtas pie uzlādes staciju tīkliem, sekot līdzi to darbībai un ļauj klientiem veikt uzlādi un apmaksu. Visas Kvic piedāvātās uzlādes stacijas ir aprīkotas ar šo funkciju, tādēļ, izvēloties kādu no mūsu piedāvātajām uzlādes stacijām, jūs varēsiet pārvaldīt savas iekārtas arī attālināti.

Elektroauto uzlādes uzsākšana

Lai klients vai uzņēmuma darbinieks spētu uzsākt sava elektroauto uzlādi, ir pieejami dažādi varianti. Piemēram, Wallbox piedāvā tādus piekļuves veidus kā: RFID čips, mobilā aplikācija vai parole.

Turpretī citas uzlādes stacijas, kā piemēram, Touch paredz piekļuvi tikai ar mobilo aplikāciju. Uzņēmums pamato to ar zemu RFID drošības līmeni. RFID čipi var tikt viegli kopēti, kā rezultātā nepiederošās personas var uzsākt uzlādi. Turklāt RFID ir fizisks atribūts, kas rada papildus izmaksas un var tikt pazaudēts.

Elektroauto uzlādes uzsākšana ar RFID čipu

RFID čips paredz piekļuvi pie iekārtas, pieskaroties pie tās ar attiecīgo čipu, kuru var piekarināt pie atslēgām vai ielikt makā. Ar RFID var piekļūt tādām iekārtām kā Wallbox Commander 2 un Wallbox Copper SB

Elektroauto uzlādes uzsākšana ar mobilo aplikāciju

Vispopulārākais veids uzlādes uzsākšanai ir piekļuve uzlādes stacijai ar mobilo aplikāciju. Kā jau tika minēts, iekārtas, pateicoties OCPP 1.6 protokolam, ir atspoguļotas uzlādes staciju kartēs mobilajā aplikācijā, kur ikviens var atrst sev tuvāko vai piemērotāko elektroauto uzlādes staciju.

Ja izvēlēsieties Wallbox Pulsar Plus, iekārtai piekļūt varēs tikai ar mobilo aplikāciju, taču mūsdienu digitālajā laikmetā tam nevajadzētu nesagādāt problēmas. Mobilais telefons ir līdzi gandrīz katram, tāpēc uzlādēt auto nebūs nekādu problēmu.

Elektroauto uzlādes uzsākšana ar paroli

Piekļūt iekārtai var arī izmantojot paroli, šādu risinājumu piedāvā Wallbox Commander 2.

Elektroauto uzlādes apmaksa

Viens no ērtākajiem elektroauto uzlādes apmaksas veidiem ir apmaksas veikšana mobilajā aplikācijā. Klients uzsāk un pabeidz uzlādi caur aplikāciju, kā arī tur pat veic apmaksu. Jums nav jāuztraucas par aplikācijas pieejamību. Visas Kvic piedāvātās uzlādes stacijas ar OCPP 1.6 būs redzamas visās vadošajās uzlādes staciju platformās. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, pie kādas platformas ir pieslēgtas jūsu iekārtas, tās būs atspoguļotas arī dažādās populārās platformās kā Plugsurfing, Elektrum vai citās. Tomēr ir jārēķinās ar to, ka tāda veida apmaksas veids paredz ikmēneša izmaksas par apmaksas sistēmas uzturēšanu.

Ja jūs vēlaties uzstādīt vienu uzlādes staciju sava uzņēmuma stāvlaukumā, ir arī cits risinājums. Klients veic apmaksu kasē un uzņēmuma pārstāvis attālināti ieslēdz uzlādes staciju. Šajā gadījumā jums nebūs ikmēneša izmaksu.

Uzlādes stacijas datu pārraide

Uzlādes stacijas nodrošina datu pārraidi ar Bluetooth, Wi-Fi, Ethernet (internets ar kabeli) un 4G (bezvadu internets). Wallbox Pulsar Plus parraida datus tikai ar Bluetooth un Wi-Fi, tas nozīmē, ka iekārtai, lai tā būtu atspoguļota uzlādes staciju tīklā vai varētu tikt iedarbināta caur viedtālruni, ir jābūt Wi-Fi sasniegšanas rādiusā. Savukārt Wallbox Commander 2 un Wallbox Copper SB pārraida datus caur Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet un 4G. Tādas datu pārraides iespējas, lai uzlādes stacija būtu pieejama plašam klientu lokam, ļauj novietot iekārtu jebkurā vietā. Tik pat lielas datu pārraides iespējas ir visiem Touch uzlādes staciju modeļiem.

Saņemiet aktuālo informāciju un akciju piedāvājumus!

© 2021 All rights reserved

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
Click outside to hide the compare bar
Salīdzināt