Blog

Elektroauto Uzlādes stacijas

Elektroauto uzlādes staciju funkcijas

Uzlādes staciju funkcijas

Elektroautomašīnas gadu no gada kļūst arvien populārākas. Līdz ar to popularitātes pieaugumu, pieaug arī pieprasījums pēc uzlādes stacijām. Ik gadu tepat Latvijā tiek izvietoti vairāki desmiti, dažkārt pat simti, publiski pieejamu uzlādes staciju. Taču ikviens elektroauto īpašnieks apzinās, cik noderīgi un pat nepieciešami ir ierīkot arī savu uzlādes staciju mājās. Kāda uzlādes stacija nepieciešama manam elektroauto?

Uzlādes stacija, tās būtiskākās funkcijas

Uzlādes stacijām ir jābūt ne tikai drošām, bet arī viegli lietojamām. Kā galvenās elektroauto uzlādes staciju funkcijas var minēt:

Uzlādes stacijas drošība

Izvēloties uzlādes staciju, būtiski atcerēties arī par drošību. Pievērsiet uzmanību vai elektroauto uzlādes stacijai ir aizsardzība pret līdzstrāvas noplūdi. Papildus iekārtai būs jāiegādājas strāvas aizsardzības automātslēdzis. Ir divu tipu strāvas aizsardzības slēdži: A un B. Ja uzlādes stacija ir aprīkota ar līdzstrāvas noplūdes aizsardzību, tad pietiks ar A tipa strāvas aizsardzības slēdzi, pretējā gadījumā būs nepieciešams B tipa slēdzis, kas var būt pat vairākas reizes dārgāks.

Uzlādes stacijas aprīkojums

Elektroauto uzlādes stacijas var būt aprīkotas ar fiksēto kabeli vai ar kontaktligzdu. Fiksētais kabelis parasti noderēs, ja uzlādes stacija tiek izmantota tikai vienam auto. Situācijās, kad uzlādes staciju izmanto dažādi auto un katram no tiem ir savs savienojums (Type 1 vai Type 2), būs nepieciešama uzlādes stacija ar kontaktligzdu, lai katrs auto īpašnieks varētu pievienot savas elektroautomašīnas uzlādei nepieciešamo kabeli.

Uzlādes uzsākšana

Elektroauto uzlādi var uzsākt vairākos veidos. Visparastākais veids ir vienkārši pieslēgt kabeli pie elektroauto. Viens no populārākajiem veidiem ir pieslēgšanās ar mobilo aplikāciju. Šajā gadījumā nepiederošas personas nevarēs ietekmēt uzlādi. Aplikācijā varēsiet redzēt uzlādes statistiku un citu būtisku informāciju. Ja uzlādes stacija atrodas ārpus telpas un tai var piekļūt nepiederošas personas, bet nav iespējas to kontrolēt, izmantojot mobilo aplikāciju, ir iespējams autentificēties ar RFID kārtīm. Dažus uzlādes staciju modeļus iespējams aizsargāt ar paroli vai sejas atpazīšanu.

Datu pārraide

Elektroauto uzlādes stacijas ar datu pārraidi sniedz iespēju kontrolēt tās attālināti. Datu pārraide var notikt caur 3G/4G, Wifi, bluetooth vai ethernet. Izmantojot datu pārraidi, iespējams attālināti kontrolēt uzlādes uzsākšanu un beigšanu, kā arī norādīt kādā laika periodā vēlaties uzlādēt elektroauto.

Piemērotas uzlādes stacijas izvēle

Uzlādes stacija, tāpat kā elektroauto iegāde, ir ieguldījums, kas kalpos ilgi. Tādēļ pirms izvēlies uzlādes staciju, veic izpēti, lai noskaidrotu, kura Tavam auto, kā arī mājai un dzīvesstilam ir vispiemērotākā. Ja nezini atbildi un rodas jautājumi, iesakām sazināties ar profesionāļiem, kas palīdzēs izvēlēties vispiemērotāko uzlādes staciju, kā arī palīdzēs tās iegādes un uzstādīšanas procesā.

Saņemiet aktuālo informāciju un akciju piedāvājumus!

© 2021 All rights reserved

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
Click outside to hide the compare bar
Salīdzināt