Blog

Elektroauto Uzlādes stacijas

Elektroauto uzlādes iekārtu savienojumu veidi

Uzlādes staciju savienojumu veidi

Visticamāk esat ievērojuši, ka elektroauto uzlādei tiek izmantoti dažādi kabeļu veidi. Uzlādes iekārtu savienojumu veidi atšķiras ne tikai pēc piemērotības dažādiem elektroauto, bet arī pēc uzlādes ātruma. Kā saprast kāds uzlādes iekrātas savienojums nepieciešams un kā to atrast?

Izplatītākie uzlādes iekārtu savienojumu veidi

Uzlādes iekārtu savienojumus var iedalīt 5 būtiskākajos – Type 1, Type 2, CSS, CHAdeMO un Tesla. Kādas ir to atšķirības un kādiem auto tie ir piemēroti?

Type 1 uzlādes iekārtas savienojums

Type 1 elektroauto uzlādes iekārtas savienojums nodrošina lēnu un vidēji ātru elektroauto uzlādi. Šis savienojums lielākoties ir piemērots pirmās paaudzes elektroauto. Kā dažus no tiem var minēt Nissan Leaf (2012 – 2017 gadu modeļiem), Citroen C-Zero, Ford Focus Electric, Mitsubishi Outlander PHEV, Kia Soul EV.

type 1 savienojums

Kā galvenās Type 1 savienojuma iezīmes var minēt:

Type 2 uzlādes iekārtas savienojums

Type 2 elektroauto uzlādes iekārtas savienojums arī nodrošina lēnu un vidēji ātru elektroauto uzlādi. Šis savienojums ir izvēlēts kā Eiropas Savienības standarts. Tas lielākoties ir piemērots otrās paaudzes elektroauto, kā arī vairuma Eiropas ražotāju elektroauto. Kā dažus no tiem var minēt Volkswagen, Audi, Opel, BMW, Renault un Peugeot.

type 2 savienojums

Kā galvenās Type 2 savienojuma iezīmes var minēt:

CSS uzlādes iekārtas savienojums

CCS (Combined Charging System) ir kombinētā uzlādes sistēma ar diviem papildus līdzstrāvas kontaktiem, kas paredzēti ātrai uzlādei.  Šo savienojumu mēdz izdalīt divos veidos – CCS 1, kas apvieno CCS un Type 1 spraudņus un CCS2, kas apvieno CCS un Type 2 spraudņus. CCS savienojums tiek izmantots BMW i3, Kia e-Niro, Audi e-tron, VW e-golf, Jaguar I-Pace un citām elektroautomašīnām.

CCS uzlādes iekārtas savienojums

Kā galvenās CCS savienojuma iezīmes var minēt:

CHAdeMO uzlādes iekārtas savienojums

CHAdeMO ir Eiropā retāk sastopams elektroauto uzlādes iekārtas savienojuma veids, kas nodrošina ātro uzlādi. Šis veids tika izveidots Japānā, tādēļ ir biežāk sastopams dažādu Āzijas ražotāju elektroauto. Kā dažus no tiem var minēt Citroën, Honda, Kia, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Subaru, Toyota.

CHAdeMO uzlādes iekārtas savienojums

Kā galvenās CHAdeMO savienojuma iezīmes var minēt:

Tesla uzlādes iekārtas savienojums

Tesla automašīnām dažādās valstīs un reģionos tiek izmantoti dažādi spraudņi. To uzlādes stacijas nodrošina gan lēno, gan ātro uzlādi. Savienojumam ar Tesla iespējams izmantot arī CCS vai CHAdeMO savienojumus, taču ieteicams izmantot atbilstošus uzlādes adapterus. Vairumā valstu šo automašīnu īpašniekiem ir pieejamas Tesla Supercharger jeb bezmaksas ātrās uzlādes stacijas. Latvijā tās vēl nav izvietotas. Auto ražotājs plāno divas šādas publiskas uzlādes stacijas tuvākajos gados izvietot Salaspilī un Rēzeknē.

Tesla savienojums

Kā galvenās Tesla savienojuma iezīmes var minēt:

Kā izvēlēties piemērotu uzlādes iekārtas savienojuma veidu?

Elektroauto uzlādes stacijas vai tās savienojuma veida izvēle nav viegla. Katrs savienojuma veids ir pieejams vēl citos veidos, kuri piedāvā dažādas jaudas. Kā saprast, kas nepieciešams un ir vispiemērotākais Tavam elektroauto? Apskati mūsu piedāvātos elektroauto uzlādes kabeļus vai arī sazinies ar mūsu profesionāļu komandu un mēs palīdzēsim! Ja tomēr vēlies izpēti veikt pats, iesakām apskatīt elektroauto datu bāzi, kurā uzskaitīta detalizēta informācija par elektro automašīnu būtiskāko specifikāciju.

Saņemiet aktuālo informāciju un akciju piedāvājumus!

© 2021 All rights reserved

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
Click outside to hide the compare bar
Salīdzināt